JAK PRZEMALOWAĆ LODÓWKĘ - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

JAK PRZEMALOWAĆ LODÓWKĘ

SLOW DESIGN CZYLI LODÓWKA Z ODZYSKU

JAK PRZEMALOWAĆ LODÓWKĘ FARBĄ EKOCYNKAL

Masz całkiem sprawną, a może nawet całkiem nową lodówkę, ale przydarzyło Ci się ją niechcący uszkodzić: zarysować albo odbarwić? A może Twój sprzęt ma swoje lata, ale za to jest designerski i szkoda Ci go wyrzucić? W obu wypadkach dzisiejszy wpis jest dla Ciebie. Z artykułu dowiesz się jak przemalować lodówkę farbą EkoCynkal. Podajemy opis czynności, narzędzi oraz farb krok po kroku. 

SLOW DESIGN - CZYLI LODÓWKA Z ODZYSKU

Bądź eko i nie wyrzucaj pochopnie sprawnej lodówki, której jedyną wadą jest zużyta obudowa. Zamiast pozbywać się takiego sprzętu, zmień jego wygląd – przemaluj lodówkę i ciesz się jej indywidualnym stylem : ) Przy okazji przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego i wejdziesz w najnowszy trend SLOW DESIGN, o którym już pisaliśmy przy okazji artykułu na temat renowacji krzesła TUTAJ.

Dziś pożółkła farba, rysy albo odpryski ze śladami korozji na powierzchni lodówki to nie problem. Przy pomocy dobrej farby i odrobiny samozaparcia poradzisz sobie z tym wszystkim samodzielnie, w warunkach domowych. Co więcej, nie musisz być fachowcem w zakresie renowacji sprzętu AGD. Jak przemalować lodówkę – jest to stosunkowo proste. Frontowa obudowa tego urządzenia nie nagrzewa się bowiem, ani nie jest narażona na mocne zabrudzenia, tak jak to się dzieje w wypadku np. płyty kuchennej albo piekarnika. Ponadto zewnętrzna powłoka nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością. Z powyższych względów nie musisz kupować specjalnej farby z atestem, ani dążyć do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Na drzwiach lodówki nie osiadają bowiem tłuszcze z gotowania, czy inne trudne do usunięcia zanieczyszczenia.  

Natomiast warunkiem koniecznym jest użycie “zdrowej”, ekologicznej farby, którą możesz bezpiecznie stosować w pomieszczeniach – polecamy nasz ostatni wpis poświęcony temu tematowi, przeczytasz go TUTAJ.  Eko-farba, która doskonale sprawdzi się przy malowaniu lodówki jest gruntoemalia akrylowa EkoCynkal. Oprócz zapewnienia trwałej powłoki oferuje szeroką gamę kolorów i efektów specjalnych.

JAK PRZEMALOWAĆ LODÓWKĘ FARBĄ EKOCYNKAL

Jak przemalować lodówkę farbą EkoCynkal? Przede wszystkim czynność ta nie wymaga wcześniejszego zastosowania podkładu, a jedynie odpowiedniego przygotowania podłoża.

Zacznij od wyłączenia lodówki z prądu, odmrożenia jej, dokładnego wymycia wewnątrz, jak również na zewnątrz oraz demontażu uchwytów, zawiasów i uszczelek. Następnie zabezpiecz otoczenie i elementy, których nie będziesz malować folią i taśmą malarską.

Kolejnym krokiem jest przeszlifowanie  obudowy drobnoziarnistym papierem ściernym. Dzięki temu zabiegowi uzyskasz lepszą przyczepność farby. Ewentualne odpryski zaszpachluj odpowiednim preparatem i jeszcze raz przeszlifuj, aby wyrównać całość.

Zanim przystąpisz do przemalowania lodówki, odpyl i odkurz powierzchnię, a także koniecznie ją odtłuść. Do tej czynności polecamy ekologiczny produkt do usuwania na zimno brudu i tłuszczu Ekosolwent®. Ostatnim krokiem przygotowawczym jest dokładne umycie obudowy wodą. Zalecamy dobrze odciśniętą gąbkę lub szmatkę. Zalanie lodówki to zdecydowanie zły pomysł.

Po całkowitym wyschnięciu urządzenia możesz przystąpić do ostatniego etapu renowacji, czyli do przemalowania lodówki. Farbę aplikuj płaskim pędzlem w obszarach trudno dostępnych, załomach i na niedużych powierzaniach oraz wałkiem o krótkim włosiu (drzwi, ściany). Nałóż 2 warstwy z zachowaniem odpowiedniej przerwy na wyschnięcie. W przypadku gruntoemalii EkoCynkal są to 4 godziny. Dzięki temu zabiegowi otrzymasz powłokę odporną na zaplamienia i skutki czyszczenia detergentami. Dodatkowo możesz zabezpieczyć lodówkę lakierem ekologicznym Ekocynkal Lakier 

Na koniec przykręć wszystkie elementy. Przy tej okazji rozważ wymianę uszczelki i nowych uchwytów.

Jak przemalować lodówkę? Taka renowacja oferuje Ci nie tylko świeżą farbę albo nowy kolor. Możesz też zdecydować się na zupełnie inną fakturę, np. młotkową czy stopień, rodzaj połysku, np. metaliczny, albo wręcz na zamienienie lodówki w tablicę dopisania kredą – TUTAJ cały artykuł na ten temat. Te z pozoru drobne zabiegi mogą nadać Twojej lodówce zupełnie nowy, niepowtarzalny i bardzo indywidualny charakter. 

Podziel się :)