DEKORACJE ŚWIĄTECZNE WŁASNEJ ROBOTY

MALOWANE OZDOBY Z DREWNA

DEKORACJE NIEOCZYWISTE

PREZENTY PAKOWANE OD SERCA

Święta tuż tuż, ale jeszcze zdążysz zadziwić bliskich przygotowując dekoracje świąteczne własnej roboty albo opakowania prezentów pod choinkę. Będą nie tylko unikatowe, ale też mogą okazać się ukłonem w stronę naszej planety, o ile zdecydujesz się na wykorzystanie rzeczy “z odzysku”, czyli materiałów i  farb, które trzymasz w domu (na przykład po remoncie). Jako zwolennicy trendu slow design gorąco Cię do tego namawiamy i podrzucamy kilka pomysłów. Przyjemnej lektury!

MALOWANE OZDOBY Z DREWNA

Ręcznie malowane ozdoby z drewna są nie tylko naturalnie piękne, ale też bezpieczne. Nie potłuką się nawet kiedy choinką lub obrusem zainteresują się koty czy też małe dzieci ; ) Przygotowanie takich ozdób to doskonały pomysł na wspólną zabawę. Ważne jest tylko, by się nie spieszyć i wybrać odpowiednie farby (inne do drewna pozostającego wewnątrz budynku, a inne do elementów, które znajdą się na dworze). Ponadto istotną rolę przy tej pracy odgrywa pędzel. Jak malować ozdoby z drewna piszemy TUTAJ.

DEKORACJE NIEOCZYWISTE

Dekoracje świąteczne własnej roboty to nie tylko zabawki na choinkę albo stroiki. To również bożonarodzeniowe obrazki, niekoniecznie w konwencjonalnych ramkach. Jako elementy kompozycyjne możesz użyć choćby starych okularów przeciwsłonecznych. I nie martw się jak je pomalować – nasza uniwersalna gruntoemalia Cynkal® nadaje się do różnych podłoży – nawet do plastiku ; ) Jedyny warunek to schropowacenie powierzchni, aby farba mogła się do niej przyczepić. Jako nieoczywistą ozdobę świąteczną własnej roboty możesz też wykorzystać bombki – kto powiedział, że zawsze muszą występować w towarzystwie gałązek choinki? My mamy na nie inny pomysł – jaki przeczytasz TUTAJ.

PREZENTY PAKOWANE OD SERCA

Jak to się mówi najważniejsze jest pierwsze wrażenie. W przypadku prezentów świątecznych tworzy je opakowanie. Jeśli zależy Ci, aby upominki od Ciebie zapadły w pamięć obdarowanemu, podnieś ich rangę ręcznie wykonanym bilecikiem. Wykorzystaj do jego ozdobienia pomalowane szyszki i gałązki. Zamiast bileciku możesz też przygotować w ten sposób kartkę świąteczną. Kilka podpowiedzi na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Ozdoby świąteczne własnej roboty może zrobić niemal każdy. Tu najbardziej liczy się dobra zabawa i pomysł. Życzymy kreatywności  i Wesołych Świąt!

Podziel się :)