3 POMYSŁY NA OZDOBY ŚWIĄTECZNE

BOMBKI W NOWEJ ROLI

RUDOLF W ŚNIEŻNYCH OKULARACH

ŚWIĄTECZNA ŚCIANA

Rok 2020 niewątpliwie daje się nam wszystkim mocno we znaki. Musimy ograniczać kontakty zawodowe i społeczne, więcej czasu pozostajemy w domu. Jednak zbliżają się święta, spróbujmy więc dostrzec jaśniejsze strony tej sytuacji. Dobrze spożytkujmy możliwość dłuższego spędzania czasu z najbliższymi. A poieważ nic tak nie umila czasu jak wspólna zabawa – mamy dla Was  3 pomysły na ozdoby świąteczne, które możecie wykonać  w rodzinnym gronie. Przy niewielkim wysiłku satysfakcja gwarantowana: ). 

BOMBKI W NOWEJ ROLI

Spokojnie, nie musisz być artystą, aby stworzyć ładne i niepowtarzalne bombki. Współczesne dekoracje choinkowe możesz ozdobić w tradycyjnym stylu albo w sposób nowoczesny. Nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkie bombki muszą być identyczne. Przeciwnie – im bardziej okażą się niepowtarzalne tym lepiej. Jedyną regułą, której warto przestrzegać to konsekwentna kolorystyka.

Dla bezpieczeństwa do malowania wykorzystaj bombki wykonane z plastiku. Polecamy podejście slow design, o którym już wielokrotnie wspominaliśmy na tym blogu, czyli wykorzystanie resztek farb, które zostały Wam po remoncie lub innych pracach budowlanych. Ważne, by farba  ta nadawała się do różnych podłoży. My jak zwykle polecamy Cynkal®. Jednak bez względu na to, jakiej farby użyjesz pamiętaj, aby odtłuścić powierzchnię bombki. Uważaj też, żeby nie dotykać palcami miejsc, które zamierzasz malować.

Bombki nie zawsze muszą zawisnąć na choince. Mogą stanowić pomysłową, prostą w wykonaniu, a zarazem oryginalną ozdobę świątecznego stołu. Wystarczy duży kieliszek, świeczka i bombka oraz inna świąteczna ozdoba, na przykład ręcznie malowana szyszka. I tak oto powstał świecznik, który możesz idealnie dopasować do kolorystyki gwiazdkowego wystroju Twojego wnętrza.

RUDOLF W ŚNIEŻNYCH OKULARACH

Ta propozycja przeznaczona jest dla amatorów prostych i nowoczesnych akcentów świątecznych. Oczywiście nie pozbawionych dozy artyzmu i oryginalności. Istotnym elementem tej ozdoby są rogi. Jeśli nie masz gotowych, możesz je zrobić z gałęzi. Bombkę pomaluj według uznania – już wiesz, czego się trzymać ;). Natomiast najważniejsze są śnieżne okulary. Poszukaj, może masz jakieś podniszczone przeciwsłoneczne? Pomaluj je  farbą, koniecznie białą i przyczepną do plastiku. Nie zapomnij ich przedtem odtłuścić.

ŚWIĄTECZNA ŚCIANA

Pomalowane bombki, szyszki lub inne elementy możesz też wykorzystać do utworzenia własnego i niepowtarzalnego gwiazdkowego obrazu, a właściwie „instalacji”. Od Ciebie zależy, na jaki motyw się zdecydujesz: choinkę, dzwonek, gwiazdę? Nam podoba się bombka.

Jeśli jakiś z przedstawionych pomysłów okazał się dla Ciebie inspiracją – do dzieła!

Podziel się :)