Historia

Nasza historia

Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM Sp. z o.o. została założona w 1993 roku przez Andrzeja Górzyńskiego. Wykorzystując doświadczenie i patenty współwłaściciela wdrożyliśmy do produkcji wiele nowoczesnych preparatów i farb przeznaczonych do nakładania na metale czyste oraz  powierzchnie trudne do całkowitego oczyszczenia z produktów korozji.

Do naszych najbardziej znanych i cenionych na rynku farb należą przede wszystkim wyroby na bazie żywic akrylowych m.in.: POLRUST – ekologiczny grunt do zastosowania na zardzewiałe elementy stalowe i żeliwne (tam gdzie nie można oczyścić podłoża); EKOCYNKAL – ekologiczna farba akrylowa na mniej dokładnie przygotowane podłoża metalowe; CYNKAL – wszechstronna gruntoemalia akrylowa na podłoża stalowe, metale kolorowe, podłoża ceramiczne i mineralne oraz drewno; EKOSOLWENT – proekologiczny detergent   –  zmywacz do mycia metali przed malowaniem. 

W drugim dziesięcioleciu działalności firma MALEXIM wprowadziła szeroką gamę unowocześnionych wyrobów malarskich przeznaczonych do wymalowań antykorozyjnych średnio- i długoterminowych oraz z szereg produktów przeznaczonych do malowania drewna, ścian i tynków.

Pierwsza grupa to wyroby antykorozyjne na bazie żywic chlorokauczukowych, poliwinylowych, epoksydowych i uretanowych skierowanych głównie do wykonawców profesjonalnych, jednak łatwość aplikacji pozwala na zastosowanie ich przez każdego użytkownika.

Druga grupa to wyroby malarskie akrylowe do malowania ścian, tynków, fasad itp. stanowiących rodzinę MALEXIMEK, a trzecia to wyroby do malowania drewna takie jak bejce, lakierobejce, impregnaty, czy farby do parkietów.

W roku 2018 Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM Sp. z o.o. obchodziła 25-lecie swojej działalności, a w roku 2023 przypada jubilesz naszego 30-lecia. Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa nam zadowolonych klientów. Na opinię kolejnych pracujemy, nieustannie udoskonalając każdy z naszych – nawet najbardziej uznanych – produktów.