Specjalizacja

Specjalizacja naszej firmy

Przez wiele lat główną specjalizacją firmy MALEXIM była produkcja wyrobów malarskich na bazie żywic akrylowych (wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych) przeznaczonych do malowania mniej dokładnie przygotowanych podłoży metalowych. Pozostałe produkty pozostawały w cieniu POLRUST-u i CYNKAL-u.

Obecnie firma chce położyć zdecydowanie większy nacisk na promocję i wykorzystanie na rynku szerokiej gamy wyrobów malarskich do powszechnego (amatorskiego) i profesjonalnego wykorzystania.

 

W ofercie posiadamy wyroby akrylowe, chlorokauczukowe, poliwinylowe, epoksydowe, uretanowe i termoodporne przeznaczone do profesjonalnych wymalowań tzw. „ciężkiej antykorozji”, ale także do tzw. DIY.

Klienci indywidualni mają też do dyspozycji szeroką gamę wyrobów alkidowych, emulsyjnych oraz innych przeznaczonych do impregnowania i malowania podłoży drewnianych i mineralnych zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Poza tym Klienci firmy MALEXIM mogą liczyć na doradztwo techniczne w zakresie doboru farb i technologii wymalowań antykorozyjnych oraz pomocy w doborze właściwych technologii malarskich w zastosowaniach domowych.