JAK KUPOWAĆ FARBY W INTERNECIE

OBIEKTYWNY WYBÓR FARBY

JAKI KOLOR FARBY

BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

Jeszcze kilka lat temu, choć e-commerce już dobrze hulał, zakup niektórych produktów w sieci był nie do pomyślenia. Do towarów, które woleliśmy nabywać w tradycyjny sposób należały farby. Dzisiaj to się w dużym stopniu zmieniło. Jednak wciąż pozostaje sporo osób, które nadal nie zdecydowały się na zamówienie pewnych artykułów online. To dla Was przygotowaliśmy wpis o tym jak kupować farby w Internecie. Mamy nadzieję, że się przekonacie. Oczywiście serdecznie zapraszamy na zakupy do nas: www.malexim.pl/sklep ; )

OBIEKTYWNY WYBÓR FARBY

W dobrze przygotowanym od strony technicznej  sklepie internetowym wybór odpowiedniej farby jest łatwiejszy niż w sklepie stacjonarnym. Wystarczy bowiem wybrać odpowiednie filtry. Selekcja może dokonywać się poprzez wybór: podłoża, zastosowania lub kategorii. Oczywiście jeśli znamy nazwę konkretnej farby czy lakieru, wystarczy ją wpisać w wyszukiwarkę. Ponadto każdy produkt ma swój dokładny opis i podłączoną dokumentację. Nasz sklep oferuje wszystkie te rozwiązania jednocześnie. Dzięki temu można bez pośpiechu podjąć obiektywną decyzję zakupową. W sklepie stacjonarnym jesteśmy zawsze pod mniejszym lub większym wpływem reklamy danego producenta, który opłaca odpowiednią lokalizację na półce oraz prowizję dla sprzedawców. 

JAKI KOLOR FARBY

Chyba największą obawą przed tym jak kupować farby w Internecie jest decyzja, jaki kolor farby przyjedzie do nas do domu. Powszechnie wiadomo, że odcienie prezentowane na stronach internetowych nie oddają w 100% faktycznej barwy. Problem ten szczęśliwie nie dotyczy wszystkich sprzedawanych online artykułów. Podkłady, lakiery bezbarwne oraz farby specjalistyczne (np. Polrust)  występują tylko w jednym kolorze albo w bardzo ograniczonej ich liczbie. Wiele produktów w naszym sklepie do tej grupy należy.  Natomiast kolory farb zawsze opierają się na jakimś systemie kodyfikacji – piszemy o tym w artykule O KOLORZE W FARBIE. W naszym przypadku jest to RAL. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ bardzo ułatwia zakupy – aby wybrać kolor wystarczy sprawdzić próbkę we wzorniku. Minus jest taki, że trzeba w tym celu wybrać się do sklepu stacjonarnego (odradzamy zakup takiego wzornika ze względu na jego wysoką cenę).  Innym rozwiązaniem jest zakup niewielkiej pojemności wybranego koloru, ten krok polecamy przy dużych inwestycjach, takich jak np. malowanie dachu, gdyż mała próbka na wzorniku nie odda rzeczywistego koloru w danych warunkach (wielkość powierzchni i jej oświetlenie).

BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

Często nie zamawiamy farb w Internecie w obawie, że kupimy bezjakościowego “kota w worku” albo, że farby nie przyjadą na czas. Te obawy były aktualne klika lat temu. Dziś rynek e-commerce premiuje tylko uczciwych i rzetelnych graczy. Żaden szanujący się producent lub sprzedawca farb nie powoli sobie na niekontrolowany transport (dopuszczenie do przemarznięcia, przegrzania  lub uszkodzenia opakowań). Dla wszystkich liczy się nie tylko  jakość samego towaru lecz także obsługi klienta. W tym bezpieczeństwa transakcji finansowych. W dobie mediów społecznościowych wszelkie niedociągnięcia mają “krótkie nogi” i wcześniej czy później wyjdą na jaw. W naszym sklepie w sposób transparentny publikujemy zasady zakupów: regulamin sklepu, dostawy, odstąpienie od umowy sprzedaży  oraz politykę jakości jaka nam przyświeca.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać tych wszystkich, którzy do tej pory nie zdecydowali się na zamówienie farb w Internecie. My serdecznie zachęcamy do takich zakupów!

Podziel się :)