ŚWIĄTECZNE OZDOBY Z DREWNA

CZYM MALOWAĆ DREWNIANE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

PERŁOWE KLIMATY

BAW SIĘ DOBRZE!

Wyjątkowe przedmioty mogą powstać w dość nieskomplikowany sposób. Często najważniejszy okazuje się prosty pomysł i zapał do jego realizacji. Obecnie wiele sklepów z artykułami do domu oferuje elementy dekoracyjne z naturalnego drewna i jego pochodnych. W okresie przedświątecznym dominują oczywiście świąteczne ozdoby z drewna: gwiazdy, choinki, renifery…. Rzeczy te w swojej prostocie mają niepowtarzalny urok i nie można im odmówić atrakcyjności.  Jednak nie będą wyjątkowe – podobne znajdziesz w wielu domach. Jeśli więc marzy Ci się niepowtarzalna choinka, stroik lub świąteczna dekoracja, w dodatku dobrze komponująca się  z całym wystrojem świątecznym Twojego wnętrza – zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu. 

CZYM MALOWAĆ DREWNIANE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Pamiętaj, że malując ozdoby, szczególnie wcześniej nie impregnowane, możesz wykorzystać 3 sposoby ozdabiania surowego drewna:

My zachęcamy do wzięcia pod uwagę kryterium slow design, a więc wykorzystania farb, które już masz w domu, na przykład pozostałych po remoncie. Dodatkowo radzimy kierować się miejscem, w którym zawisną świąteczne ozdoby z drewna. Jeśli zabawki znajdą się na choince przed domem albo na balkonie – rekomendujemy gruntoemalię, gdyż jest bardziej wytrzymała na wilgoć niż bejca. Dodatkową zaletą gruntoemalii jest możliwość jej nanoszenia na wcześniej pomalowane drewno. Ważne, by farba, którą chcesz wykorzystać nadawała się do stosowania w warunkach domowych. Niezależnie od kryteriów technicznych i praktycznych, kluczowa jest ilość kolorów i efektów, w jakich produkt ten występuje. Dlatego jeśli w Twoim domu nie ma dużej ilości zapasów kolorowej emalii, możesz kupić kilka mniejszych puszek takiej farby, przydadzą się na wiosnę do malowania doniczek lub ozdób Wielkanocnych ; ).  Czym jest gruntoemalia i jak ją stosować, przeczytasz we wcześniejszym artykule: GRUNTOEMALIA CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY.

PERŁOWE KLIMATY

Perłowy efekt wcale nie jest taki trudny do uzyskania jak może Ci się wydawać. A już na pewno nie wymaga zakupu drogiej farby. Nasza propozycja to AquaPearl, wodorozcieńczalna perłowa farba akrylowa na drewno ale też na beton i metal. Tworzy wytrzymałą powłokę o bardzo dobrych parametrach, szybko schnie i występuje w ośmiu perłowych kolorach:

 • biały perłowy
 • złoty perłowy
 • miedziany perłowy
 • fioletowy perłowy
 • czerwony perłowy
 • grafitowy perłowy
 • niebieski perłowy
 • zielony perłowy.

BAW SIĘ DOBRZE!

Aby Twoje świąteczne ozdoby z drewna pięknie wyglądały, wystarczą 3 kroki:

 • zadbaj o dobrą przyczepność farby poprzez przetarcie ozdoby drobnoziarnistym papierem ściernym
 • dopilnuj, aby podłoże przed malowaniem zostało dokładnie oczyszczone i odpylone
 • przygotuj dobrej jakości pędzle, aby elementy z ich włosia nie pozostawały na powierzchni.

Więcej na temat malowania drewna przeczytasz DREWNIANE KRZESŁO – RENOWACJA.

Malowanie drewnianych ozdób choinkowych to frajda dla dzieci małych i dużych. Wykorzystaj ten czas na wspólne przygotowania do świąt z całą rodziną. Będziecie mieć nie tylko unikatowe zabawki, ale też mnóstwo miłych wspomnień : ).

Podziel się :)