JAK OPAKOWAĆ PREZENTY? - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

JAK OPAKOWAĆ PREZENTY?

BILECIK I KARTKA ŚWIĄTECZNA

WAŻNE DROBIAZGI

Nawet najpiękniejszy prezent dużo straci, jeśli nie otrzyma odpowiedniej oprawy. Powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą” w tym wypadku sprawdza się w 100%. Poza tym, jeśli włożysz dużo serca w przygotowanie upominku, zwyczajnie szkoda na ostatniej prostej umniejszyć całą tę pracę. Zatem dziś będzie o tym, jak opakować prezenty.

BILECIK I KARTKA ŚWIĄTECZNA

Zacznijmy od bileciku. To najbardziej osobisty akcent związany z opakowaniem prezentu. Gdy będzie niepowtarzalny, dodatkowo podniesie rangę podarunku. A jeśli ten okaże się nietrafiony, zneutralizuje rozczarowanie ; ). Nasza propozycja to ręcznie wykonany bilecik w technice tzw. scrapbookingu. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i kluczem jest tu „scrap”, czyli skrawek. Chodzi o to, aby z pozornie przypadkowych elementów stworzyć małe arcydzieło. Scrapbooking początkowo królował na kartach albumów fotograficznych. Ponieważ jednak technika ta nie narzuca określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. My proponujemy wykorzystać ręcznie pomalowane elementy, które możesz samodzielnie zrobić przy okazji przygotowywania własnych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych – szyszki, gwiazdki, gałązki… Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Od bileciku niedaleka droga do kartki świątecznej, która wykonana własnoręcznie, wywoła ciepłe uczucia w sytuacji, gdy nie możesz wręczyć upominku osobiście.

WAŻNE DROBIAZGI

Jak to się mówi „Diabeł tkwi w szczegółach”. W przypadku pakowania prezentów pod choinkę, szczegóły te mają kluczowe znaczenie. Również w tym przypadku bardziej liczy się pomysł niż umiejętności plastyczne, czy poniesione koszty. My namawiamy na slow design i klimat eko: wykorzystaj papier z recyclingu, szyszki i gałązki pomalowane białą farbą*, która pozostałą po remoncie, sznurek i… Twoją wyobraźnię : ). 

*Najlepiej sprawdzą się farby do drewna i metalu, my oczywiście najbardzije polecamy  Cynkal®.

Podziel się :)