FARBA TABLICOWA EKO - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

FARBA TABLICOWA EKO

FARBA NA ŚCIANY, MEBLE, AGD I PLASTIK

JAK MALOWAĆ FARBĄ TABLICOWĄ

Twoje dziecko maluje po ścianach? Na lodówce brak już miejsca na notatki dla reszty domowników? A może tęsknisz za designerską aranżacją? Ekologiczna farba tablicowa kolorowa to sposób na niebanalne i funkcjonalne wnętrze. Możesz nią malować po ścianach, meblach i plastiku. Co to jest ekologiczna farba tablicowa i jak jej używać – o tym w dzisiejszym wpisie. 

FARBA NA ŚCIANY, MEBLE, AGD I PLASTIK

Farba tablicowa to emalia, która po wyschnięciu tworzy na powierzchni warstwę odporną na ścieranie na mokro oraz szorowanie. Dlatego możesz nią malować na ścianach, meblach, lodówce, a nawet plastiku. Dzięki temu zaprojektujesz swoje autorskie tablice – kalendarze, czy też tablice na notatki niemal na dowolnym podłożu:

  • ściany z cegły
  • beton
  • płyty gipsowe
  • drewno
  • tworzywa sztuczne.

Powłoka utworzona przez farbę tablicową nadaje się do wielokrotnego zapisywania kredą i ścierana. Jednak jej estetyczny wygląd i trwałość  zapewni Ci tylko produkt dobrej jakości. Z tego względu polecamy wodorozcieńczalny produkt TABLICA AQUAPOL. Jest to ekologiczna farba akrylowa, którą bezpiecznie możesz stosować w domu, nawet w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Produkt tworzy dekoracyjną matową powłokę, łatwą oraz bezpieczną w utrzymaniu. Ponadto TABLICA AQUAPOL odznacza się odpornością. na ścieranie, okresowe działanie wody, środków myjących i odkażających. Z powyższych względów ma szerokie zastosowanie na dużych powierzchniach i na mniej typowych podłożach. Przetestuj ją na przykład na plastikowych osłonkach na rośliny. Farba tablicowa występuje w trzech gotowych, klasycznych kolorach, to znaczy: czarnym, niebieskim i zielonym. Jeśli żadne z nich Ci nie odpowiada, możesz zamówić swój własny. Dzięki farbie TABLICA AQUAPOL stworzysz ciekawe i użytkowe aranżacje w domu, przedszkolu, szkole, biurze, pubie, restauracji, warsztacie i w wielu innych miejscach.

JAK MALOWAĆ FARBĄ TABLICOWĄ

Zanim rozpoczniesz mallowanie farbą tablicową, wydziel obszar do utworzenia tablicy poprzez przyklejenie na powierzchnię szerokiej taśmy malarskiej. Następnie oczyść powierzchnię, a ewentualne tłuste plamy zmyj środkiem Ekosolwent®,. Postępuj zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Podłoża o wysokiej gładkości, np. sprzęt AGD, koniecznie przeszlifuj papierem ściernym o drobnym uziarnieniu. Na koniec odkurz podłoże.

Przed użyciem produkt TABLICA AQUAPOL dokładnie wymieszaj. Jeśli farba jest zbyt gęsta, dodaj około 5%-10% wody i ponownie dokładnie wymieszaj.

Obszar przeznaczony pod tablicę zagruntuj rozcieńczoną farbą tablicową TABLICA AQUAPOL  w proporcji: 1 część farby do 1 części wody. Tak przygotowane podłoże możesz malować po upływie minimum 1 godziny.

Do aplikacji farby tablicowej w warunkach domowych polecamy pędzel lub wałek. Większe powierzchnie, np. w warsztacie możesz malować natryskiem. Aby osiągnąć optymalny efekt, nanieś 2 warstwy farby, drugą po upływie 2 godzin. Pamiętaj, aby nie pracować w temperaturze otoczenia, farby i malowanej powierzchni w poniżej +5°C i powyżej od +35°C. 

 

Podziel się :)