ZACZEPY NA ROLETY

Z CZEGO ZACZEPY

NOWE ZACZEPY W 2 GODZINY

Dziś prezentujemy pomysł na zaczepy na rolety. Szybko, ładnie, bez doświadczenia w malowaniu, a w dodatku tanio, odmienisz swoje wnętrze niemal od ręki. Co więcej pomysł na takie zaczepy jest bardzo prosty. My zrealizowaliśmy go na przykładzie drewnianych gałek – uchwytów do mebli, a wszystko zajęło nam tylko 2 godziny. Ty możesz zrobić podobnie z uchwytami metalowymi. Zasada pozostaje ta sama, tylko farby będą inne ; ) W obu wypadkach efekt “wow” murowany!

Z CZEGO ZACZEPY

Rolety nadają wyjątkowy i niepowtarzalny klimat i pasują niemal do każdego wnętrza. Niestety nie można tego powiedzieć o standardowo dołączanych do rolet,  metalowych zaczepach na sznureczki. A ponieważ – jak to mówią – “diabeł tkwi w szczegółach”, taki szczegół może mocno obniżyć walory estetyczne pomieszczenia. Dlatego zamiast zwykłych blaszek, często surowych, niczym nie pomalowanych, wybraliśmy gałki z surowego drewna służące jako uchwyty do mebli. Możesz je nabyć dosłownie za kilka złotych w większości marketów budowlanych albo w Internecie. Ważne, aby maskowały sposób mocowania do ściany. 

Do naszych potrzeb najlepiej nadały się uchwyty do szuflad, które w komplecie mają odpowiednie wkręty bez “główek”.  Aby dobrze komponowały się ze stylistyką wnętrza, chcieliśmy zachować maksymalną naturalność surowca. Dlatego wybraliśmy Aquapol Impregnat w kolorze białym –  ekologiczny produkt, nadający się do pracy w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Bejca ta wnika w strukturę drewna, nie tylko zabezpieczając je, ale też eksponując jego fakturę i rysunek słojów.

NOWE ZACZEPY W 2 GODZINY

Zaczęliśmy od sporowacenia powierzchni drewna za pomocą drobnozianistego papieru ściernego. Następnie odpyliliśmy gałki wycierając je starannie bawełnianą szmatką. Przed przystąpieniem do bejcowania zadbaliśmy o jednorodność konsystencji produktu dokładnie go mieszając. Aby uniknąć śladów palców podczas bejcowania, gałki nałożyliśmy na wkręty, za które następnie trzymaliśmy gałki podczas pracy. Bejcowanie przeprowadziliśmy cienką warstwą z pomocą małego płaskiego pędzelka. Jeśli interesuje Cię, w jaki sposób dobrać pędzel do pracy, przeczytaj wpis JAKI PĘDZEL NAJLEPSZY DLA FARBY.

Drugą warstwę produktu Aquapol Impregnat nałożyliśmy już po 30 minutach. Po odczekaniu kolejnych 60 minut zaczepy do rolet były gotowe do zamocowania, a cała praca zabrała nam łącznie z przygotowaniami zaledwie 2 godziny!  Jeśli jednak do Twojego wnętrza bardziej pasują akcenty metalowe, postępowanie jest identyczne. Wybierz metalowe uchwyty do mebli, przeszlifuj je drobnoziarnistym papierem ściernym. Jednak zamiast bejcy, do malowania zastosuj uniwersalną gruntoemalię Cynkal®.

Więcej informacji o bejcowaniu znajdziesz we wpisie NIE WPADNIJ W PUŁAPKI BEJCOWANIA. Natomiast o przemalowywaniu metalu przeczytasz  np. w artykule NOWE ŻYCIE METALOWYCH OSŁONEK NA KWIATY.

 

Podziel się :)