NOWE ŻYCIE METALOWYCH OSŁONEK NA KWIATY - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

NOWE ŻYCIE METALOWYCH OSŁONEK NA KWIATY

ZAPEWNIJ SKUTECZNĄ OCHRONĘ

WYBIERZ GRUNTOEMALIĘ PROSTO NA RDZĘ

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak piękny efekt w krótkim czasie i przy małych kosztach, prawda? Dziś o szybkiej metamorfozie Twojego balkonu, tarasu, ogrodu, albo… parapetu – czyli o nowym życiu metalowych osłonek na kwiaty. 

WYBIERZ GRUNTOEMALIĘ PROSTO NA RDZĘ

Przemalowanie metalowych osłonek to zabieg łatwy, a zarazem efektowny. Aby przebiegł sprawnie, wybierz produkt w nowoczesnej formule 2 w 1: gruntoemalię do nakładania prosto na rdzę, np. Cynkal. To oszczędzi Ci czasu, pracy i pieniędzy, ponieważ unikniesz konieczności usuwania rdzy i gruntowania podłoża. Poza tym możesz kupić małe opakowanie o objętości 0,2 l. Jednak pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu osłonki do malowania:

  • starannie umyj podłoże
  • odtłuść metal przy użyciu wodnego roztworu produktu Ekosolwent
  • usuń luźne fragmenty starej farby 

Jeśli wcześniejsza powłoka dobrze się trzyma, wystarczy, że przetrzesz ją papierem ściernym, aby uzyskać większą przyczepność.

ZAPEWNIJ SKUTECZNĄ OCHRONĘ

Metalowe osłonki na doniczki pokryj 2 warstwami farby. Jest to konieczne zarówno dla lepszego zabezpieczenia metalu – który jest przecież narażony na stały kontakt z wilgocią – jak i ze względów estetycznych: druga warstwa farby wyrówna niedociągnięcia przy malowaniu warstwy pierwszej i pogłębi kolor.

W przypadku gruntoemalii Cynkal drugą warstwę możesz nakładać po 4 godzinach.

Maluj miękkim płaskim pędzlem lub jeśli wolisz – wałkiem gąbkowym.  Małe osłonki odnawiaj niedużym miękkim pędzelkiem.

Nabieraj niewielką ilość farby, aby nie skapywała i nie tworzyła  zacieków.

Zaszalej z kolorami i fakturami. W przypadku farby Cynkal masz do wyboru palety RAL, NCS, jak również na zamówienie, a do tego efekty młotkowe, metaliczne, strukturalne oraz miox.

Podziel się :)