STYLOWO METALOWO - LIFTING MEBLI OGRODOWYCH - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

STYLOWO METALOWO – LIFTING MEBLI OGRODOWYCH

PRZYGOTUJ MEBLE OGRODOWE Z METALU DO SEZONU

ZAPOBIEGAJ I CIESZ SIĘ NA DŁUŻEJ

O gospodarzu mówi nie tylko dom lecz także jego otoczenie.  Łatwym i szybkim sposobem na podniesienie estetyki wokół budynku jest umieszczenie w ogrodzie klasycznych kutych mebli z metalu. Utrzymywane w dobrym stanie, skuteczne odwrócą uwagę od innych ewentualnych niedociągnięć. Jak sprawić, by metalowe meble ogrodowe dobrze wyglądały w każdym sezonie? Dziś będzie właśnie na ten temat.

ZAPOBIEGAJ I CIESZ SIĘ NA DŁUŻEJ

O tym, jak często Twoje meble będą potrzebować liftingu decyduje kilka czynników. Poza oczywistymi, takimi jak: deszcze, duże różnice temperatur i promieniowanie UV,  liczy się sposób ich przechowywania poza sezonem.

Najlepiej trzymaj meble ogrodowe w suchym pomieszczeniu, w stałej temperaturze, poza zasięgiem promieni słonecznych. Wbrew pozorom jest to całkiem realne, o ile znajdziesz  w swoim domu przestrzeń na zaaranżowanie z mebli i roślin domowych mini-ogrodu zimowego. Wówczas  wraz z meblami przechowasz na kolejny sezon cząstkę lata.

W przypadku, gdy nie dysponujesz takim miejscem, pozostaje Ci strych, garaż, szopa –  najważniejsze, by nie pozostawić mebli bezpośrednio na mokrej ziemi, bez osłony przed deszczem i śniegiem.

Im lepsze magazynowanie kompletu ogrodowego, tym rzadziej będziesz poddawać go konserwacji. Niemniej zabieg ten należy przeprowadzać co kilka sezonów.

PRZYGOTUJ MEBLE OGRODOWE Z METALU DO SEZONU

Kiedy zauważysz, że na meblach widać pęknięcia lub odpryski farby, to znak że czas na lifing:

  • zmyj wodą ziemię, kurz i inne zabrudzenia organiczne 
  • zatłuszczenia usuń preparatem Ekosolwent®
  • delikatnie przeszlifuj całość papierem ściernym.

Zastosuj bezpośrednio na rdzę 2 lub 3 warstwy gruntoemalii Cynkal . Każdą kolejną warstwę nakłądaj po 4 godzinach używając miękkiego płaskiego pędzelka.

Gdy przy bliższych oględzinach stan mebli okaże się gorszy, niż na pierwszy rzut oka, a oprócz drobnych pęknięć i odprysków znajdziesz łuszcząca się farbę oraz siedlisko rdzy – usuń je papierem ściernym lub drucianą szczotką. W takim przypadku oprócz czynności czyszczenia i odtłuszczania, przeprowadź gruntowanie za pomocą “pożeracza rdzy”: Polrust®. Dokładnie opisujemy ten proces w artykule “Powierzchnie stalowe i żeliwne –  Pożeracz Rdzy”, który przeczytasz TUTAJ.

Jeżeli malujesz pod gołym niebem, wybierz dzień, w którym nie będzie padać, silnie wiać, ani też nie są zapowiedziane upały.

Oprócz poprawy kondycji metalowych mebli, malowanie możesz wykorzystać do zmiany ich stylu – niekiedy wystarczy inny kolor, a czasem nowa faktura. Gruntoemalia Cynkal występuje zarówno w bogatej gamie kolorów, jak i efektów specjalnych.

Podziel się :)