PERŁOWE WYKOŃCZENIE - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

PERŁOWE WYKOŃCZENIE

W STYLU GLAMOUR

PERŁOWO W DOMU I W OGRODZIE

AQUAPEARL NA RÓŻNE POWIERZCHNIE

A może by tak na perłowo? Na rynku jest wiele produktów do perłowego wykończenia wnętrz. Jednak niewiele z nich nadaje się do różnych powierzchni, a już bardzo rzadko na zewnątrz budynku. Jeśli masz więc ochotę na wykonane perłową farbą akcenty w domu, mieszkaniu, na balkonie albo w ogrodzie – ten wpis jest w sam raz dla Ciebie : )

W STYLU GLAMOUR

Perłowe wykończenie najczęściej pojawia się w aranżacji  Glamour i jest popularne wśród gwiazd Hollywood ; )… Jeśli więc chcesz się poczuć jak jedna z nich, Twoje wnętrze powinny przepełniać eleganckie meble, miękkie tkaniny, kolor i blask.  W przypadku tego stylu najważniejszą rolę odgrywają błyszczące akcenty kolorystyczne. Może to być szafka, abażur, poduszka, kapa. Innym sposobem jest perłowe wykończenie różnych powierzchni z pomocą specjalnej farby, np. AquaPearl. Typowa gama kolorystyczna Glamour to róże i fiolety. Perłowy efekt wykończenia z pomocą AquaPearl doskonale wpasowuje się w ten, nadal modny dziś, trend. Jednak, aby uzyskać efekt elegancji i luksusu nie nadużywaj błyszczących akcentów. Jeśli zdecydujesz się na większą powierzchnię, niech to będzie wnęka albo jedna ściana. Gdy wybierzesz błyszczące elementy wyposażenia wnętrza, pomaluj niewielkie optycznie obszary: półkę czy też ramkę na zdjęcia.

perłowe wykończenie ściany z oknem

PERŁOWO W DOMU I W OGRODZIE

perłowa ściana obok okna

Styl Glamour nie musi być jedynym sposobem wykorzystania perłowego efektu. Obecnie popularne są także inne trendy: Vintage, Boho, no i oczywiście ponadczasowy minimalizm. Dzięki eklektyzmowi tych wszystkich kierunków w aranżacji, perłowe akcenty wszędzie mogą znaleźć swoje miejsce. Jedynym warunkiem pozostaje umiar i równowaga: jeśli ściana będzie perłowa to otoczenie powinno być stonowane i na odwrót. Możliwości dekoracyjne i parametry techniczne farby AquaPearl stwarzają okazję, by perłowo zrobiło się i w domu i w ogrodzie.

Oto kilka pomysłów na perłowe wykończenie różnych powierzchni:

 • metalowa pokrywa na paterę
 • drewniana szafa
 • ściana w łazience, ta naprzeciw lustra, efektownie będzie się w nim odbijać
 • metalowy stojak na kwiaty pomalowany perłową farbą AquaPearl w kolorze miedzianym perłowym
 • nogi biurka lub toaletki z drewnianym blatem pomalowane perłową farbą w kolorze złotym perłowym lub grafitowym perłowym
 • ramy i ramki na lustra, zdjęcia i obrazy – ten pomysł sprawdzi się w prawie każdym z wnętrzu, kwestia tylko, który z kolorów wybierzesz
 • różnego rodzaju metalowe, drewniane, a nawet ceramiczne przedmioty dekoracyjne (figurki, płaskorzeźby, modne ścienne metalowe dekoracje) możesz odnowić, bądź zmienić kolor
 • ceramiczne i metalowe osłonki na kwiaty
 • farbą AquaPearl nadasz nowy wygląd starym świątecznym ozdobom. 

Jest jeszcze mnóstwo innych możliwości wprowadzenia perłowego akcentu do Twojego otoczenia. Granicą jest tylko wyobraźnia!

perłowofioletowa szafa
perłowozłota pokrywa

AQUAPEARL NA RÓŻNE POWIERZCHNIE

AquaPearl to wodorozcieńczalna perłowa farba akrylowa na drewno, beton i metal.  Polecamy ją do malowania dekoracyjnego ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz elementów drewnianych, betonowych, metalowych.

Tworzy wytrzymałą powłokę o bardzo dobrych parametrach mechanicznych oraz przyczepności do podłoża.  Szybko schnie, występuje w ośmiu perłowych kolorach:

 • biały perłowy
 • złoty perłowy
 • fioletowy perłowy
 • czerwony perłowy
 • grafitowy perłowy
 • miedziany perłowy

Jak malować farbą AquaPearl:

Podłoże oczyść z kurzu, pyłu i innych luźnych cząstek. Jeśli malujesz surowe drewno, przecieraj je drobnym papierem ściernym przed nakładaniem kolejnych warstw. W ten sposób podniesiesz estetykę i trwałość wymalowania. Podłoża surowe porowate proponujemy zagruntować rozcieńczonym z 20 – 30% wody produktem Ekocynkal Lakier. Farbą  AquaPearl możesz malować zarówno pędzlem, wałkiem i natryskiem pneumatycznym. Dla uzyskania dobrego i trwałego efektu finalnego polecamy nakładanie 2 warstw AquaPearl, przy czym drugą warstwę można nakładać już po 2 godzinach. AquaPear to farba przyjazna środowisku, więcej na ten temat przeczytasz  w naszym wpisie MALUJ EKOLOGICZNIE – FARBY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU. Zatem przypatrz się swojemu otoczeniu i zaproś do niego perłowy efekt!

Podziel się :)