MALOWANIE MASZYN ROLNICZYCH

RODZAJE FARB DO MASZYN ROLNICZYCH

JAK PRAWIDŁOWO MALOWAĆ MASZYNY ROLNICZE

Malowanie maszyn rolniczych wymaga farby, która nie tylko zapewni estetyczny wygląd traktorowi, ciągnikowi, przyczepie czy też innym urządzeniom do pracy na roli. Tutaj liczy się także wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na czynniki atmosferyczne i substancje  chemiczne.

RODZAJE FARB DO MASZYN ROLNICZYCH

W przypadku malowania maszyn rolniczych najważniejsza jest trwałość powłoki malarskiej. Ziemia, piasek, wilgoć, promieniowanie UV i zróżnicowane temperatury, a do tego narażenie na tarcia wymagają odpowiedniego produktu. Dlatego też farba do maszyn rolniczych ma przede wszystkim chronić przed korozją, zwłaszcza elementy ukryte, które są szczególnie poddawane wszelkim obciążeniom w czasie pracy. Malowanie maszyn rolniczych możesz przeprowadzić dwoma rodzajami farb.

JAK PRAWIDŁOWO MALOWAĆ MASZYNY ROLNICZE

Prawidłowe przygotowanie podłoża oraz pilnowanie, aby pracować w odpowiednich warunkach zgodnie z zaleceniami producenta, zawsze jest bardzo ważne. Jednak w przypadku malowania maszyn rolniczych ma to znaczenie kluczowe. W przeciwnym razie powłoka może okazać się wadliwa. W najlepszym razie odbije się to na jej estetyce (odbarwienia, marszczenie), w najgorszym – po prostu odpadnie.

Dlatego zanim przystąpisz do malowania maszyny rolniczej zarezerwuj odpowiednią ilość czasu, aby wszystkie czynności wykonać z najwyższą dokładnością.

  • Maluj w przedziale temperatur: 15 -25oC. 
  • Pracuj przy odpowiedniej pogodzie: bez deszczu, silnego słońca i wiatru.
  • Starannie przygotuj urządzenie przed malowaniem: oczyść z błota, smarów i zgorzelin.
  • Usuń stare powłoki malarskie za pomocą papieru ściernego, szlifierki, a w przypadku dużych powierzchni – poprzez piaskowanie lub szkiełkowanie. Dokładne przeszlifowanie podłoża jest bardzo ważne, ponieważ oczyszcza z korozji, odpadającej farby oraz wyrównuje powierzchnię. To wszystko przekłada się zarówno na trwałość nowej powłoki malarskiej jak i na jej estetykę.
Podziel się :)