FARBA SZYBKOSCHNĄCA - RAPID - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

FARBA SZYBKOSCHNĄCA – RAPID

CO DAJE FARBA SZYBKOSCHNĄCA

JAK MALOWAĆ FARBĄ RAPID

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usiąść na ławce z doklejoną kartką “świeżo malowane” nie zauważywszy tego napisu? Taka przygoda spotkała pewnego chemika tuż przed ważnym spotkaniem. Chemik ten chcąc uniknąć w przyszłości ekspresowego zakupu nowej pary spodni, wynalazł Rapid. W ten sposób powstała szybkoschnąca farba, której nazwa nawiązuje do raptownego schnięcia, a chemik to pan Andrzej Górzyński, który od tamtego czasu wynalazł wiele innych pożytecznych farb i lakierów. Jeśli więc szukasz farby, która szybko schnie, to ten wpis jest w sam raz dla Ciebie.

CO DAJE FARBA SZYBKOSCHNĄCA

Rapid Emalia to szybkoschnąca farba alkidowa do dekoracyjno-ochronnego malowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Korzyści z wykorzystania szybkoschnącej farby doskonale widać przy malowaniu elementów użytkowych w domu i w przestrzeni publicznej. Dzięki farbie Rapid napisy “Świeżo malowane” będą aktualne bardzo krótko, bo pomalowane przedmioty wyschną całkowicie zaledwie w przeciągu godziny. Farbą tą zabezpieczysz różnego rodzaju powierzchnie:

  • metal
  • drewno i materiały drewnopochodne
  • stolarka budowlana
  • tynki
  • lamperie.

Czas wysychania emalii Rapid w temperaturze 23±2oC przedstawia się następująco:

  • Pyłosuchość (okres, po którym pyły osiadające na powłoce farby przestają do niej przylegać): 20 minut.
  • Suchość w dotyku (okres, po którym mocne naciśnięcie palcem nie pozostawi na powłoce farby śladu): 40 minut.
  • Ponowne malowanie: po 1 godzinie.

Emalia Rapid dobrze kryje, a jej kolory są trwałe. Te zalety w połączeniu z szybkim czasem schnięcia powodują, że idealnie nadaje się do stosowania w zakładach przemysłowych o krótkim cyklu produkcyjnym. Natomiast odporność na działanie temperatury, olejów oraz benzyny sprawia, że znajduje ona zastosowanie nawet przy renowacji maszyn rolniczych.

JAK MALOWAĆ FARBĄ RAPID

Rapid Emalia nadaje estetyczne wykończenie w wysokim połysku nawet przy aplikacji pędzlem, ale możesz też aplikować ją wałkiem,  pistoletem powietrznym oraz napędem hydrodynamicznym.

Zanim zaczniesz malować, przygotuj podłoże:

  • Powierzchnie metalowe odtłuść ekologicznym środkiem Ekosolwent®, a następnie zagruntuj farbą podkładową Polkor.
  • Powierzchnie drewniane powinny być suche, bez zanieczyszczeń mechanicznych i zatłuszczeń. Szczegółowy opis przygotowania podłoża z drewna przed malowaniem opisujemy w artykule BEJCA CZY EMALIA – KTÓRA LEPSZA DLA DREWNA? który przeczytasz TUTAJ.

Przed użyciem emalię Rapid dokładnie wymieszaj. W razie potrzeby rozcieńcz ją rozcieńczalnikiem Malsolwent nr 3.

Podziel się :)