BETONOWA POSADZKA W GARAŻU PRZYDOMOWYM - MALOWANIE - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

BETONOWA POSADZKA W GARAŻU PRZYDOMOWYM – MALOWANIE

PRAWIDŁOWE MALOWANIE POSADZKI BETONOWEJ 

JAKA POSADZKA TAKIE PRZYGOTOWANIA

Pomalowanie betonowej posadzki w garażu przydomowym to jedna z tych prac budowlanych, które dają dobry efekt, a jednocześnie nie wymagają dużych umiejętności. Pod warunkiem, że wykonasz wszystkie prace starannie. Jak? Dziś właśnie o tym. 

JAKA POSADZKA TAKIE PRZYGOTOWANIA

Wylewka betonowa eksploatowana w garażu przydomowym nie jest poddawana dużym obciążeniom ani mechanicznym (nacisk), ani chemicznym (zanieczyszczenia smarami, olejami itp.). Najistotniejszym czynnikiem w przygotowaniach do malowania takiej posadzki jest analiza jej stanu wyjściowy – to od niej bowiem zależą dalsze kroki.

Gdy beton jest świeży, musisz odczekać 4 tygodnie, aby się utwardził i skarbonizował, zanim przystąpisz do kolejnych kroków. Jeśli wylewka na tym etapie nie ma faktury papieru ściernego, zastosuj kwas murarski w celu uzyskania chropowatej powierzchni.  

W przypadku zniszczonej albo nierównej posadzki betonowej, wyrównaj ją mechanicznie (wypukłości zeszlifuj, a wgłębienia wypełnij zaprawą).

Jeżeli przemalowujesz podłoże, zadbaj o jego dokładne oczyszczenie z poprzednich powłok malarskich poprzez zeszlifowanie łuszczącej się farby (piaskowanie, szczotka druciana itp.). Następnie odpyl oraz zmyj podłogę odpowiednim środkiem odtłuszczającym, np. ekologicznym koncentratem do usuwania na zimno brudu i tłuszczu z powierzchni przed malowaniem Ekosolwent®. Na koniec spłucz beton wodą i poczekaj do wyschnięcia.

PRAWIDŁOWE MALOWANIE POSADZKI BETONOWEJ

Malowanie przeprowadź odpowiedniej temperaturze otoczenia i podłoża, która mieści się w przedziale od +10°C do +30°C. Nie pracuj w deszczu, silnym wietrze oraz przy dużej ekspozycji na promienie słoneczne.

Do malowania posadzki w garażu przydomowym eksploatowanej w zwykły sposób polecamy dwa produkty, które tworzą trwałą, wodoodporną i elastyczną powłokę o kolorach odpornych na UV i nadają się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nie wymagają one specjalistycznych umiejętności przy aplikacji:

  • Malsilbet –  wodorozcieńczalna farba akrylowo-silikonowa do malowania betonu i pianki PUR
  • Cynkal®. – uniwersalna gruntoemalia akrylowa o wysokiej przyczepności powłoki do każdego rodzaju podłoża.

MALOWANIE PRODUKTEM MALSILBET:

Pierwszą warstwę pomaluj produktem  Malsilbet rozcieńczonym z 20-30% wody pitnej. Zastosuj pędzel. Drugą warstwę aplikuj po 2 godzinach bez rozcieńczalnika. Możesz pracować pędzlem lub wałkiem, a także natryskiem.

MALOWANIE PRODUKTEM CYNKAL®:

Pierwszą warstwę pomaluj produktem Cynkal® rozcieńczonym  środkiem  Malsolwent 1 w ilości do 10%. Zastosuj pędzel. Drugą – aplikuj po 4 godzinach bez rozcieńczalnika. Możesz pracować pędzlem lub wałkiem, a także natryskiem – w tym ostatnim przypadku  użyj rozcieńczalnika Malsolwent 2 (w ilości 20-30%). Jeżeli uważasz, że Twojej posadzce przyda się dodatkowe zabezpieczenie, możesz po kolejnych 4 godzinach nałożyć trzecią warstwę nierozcieńczonej gruntoemalii Cynkal®Prawidłowo pomalowana posadzka betonowa w garażu przydomowym to trwała powłoka ochronna, estetyczny wygląd oraz  łatwość w utrzymywaniu czystości.

Jeśli interesuje Cię zabezpieczenie przemysłowych posadzek betonowych, polecamy wpis na ten temat, który przeczytasz TUTAJ

Podziel się :)