FARBY WIELOZADANIOWE ? SPOSÓB NA KONSUMPCJONIZM

DLACZEGO FARBA WIELOZADANIOWA

JAK MALOWAĆ FARBĄ WIELOZADANIOWĄ

Nadmierny – a więc znacznie wykraczający poza faktyczne potrzeby – konsumpcjonizm to jedno z głównych zagrożeń dla naszej planety. Im  więcej konsumujemy, tym bardziej zagrażamy środowisku naturalnemu i nam samym. Jesteśmy polską rodzinną firmą, która hołduje zasadzie społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat pracujemy m.in. nad farbami wielozadaniowymi po to, aby ograniczyć wolumen produkcji i skupić się na uniwersalnych wyrobach o najlepszych parametrach technicznych. Naszym zdaniem farby wielozadaniowe to jeden z mniej uciążliwych sposobów na zmniejszenie konsumpcjonizmu i to o nich będzie dzisiejszy wpis.

DLACZEGO FARBA WIELOZADANIOWA

Im więcej kupujemy, tym więcej wyrzucamy zaśmiecając Ziemię.  Dlatego w obecnym i nie ukrywajmy – trudnym czasie, my także chcielibyśmy dołożyć własną cegiełkę do procesu uświadamiania, że to od nas wszystkich zależy, w jakimś świecie przyjdzie żyć kolejnym pokoleniom. Nasze rozwiązanie mające na celu ograniczenie zakupów bez większych wyrzeczeń to farby wielozadaniowe, czyli takie, które nadają się do różnych podłoży przy zachowaniu tych samych parametrów jakościowych.

Farby wielozadaniowe to zazwyczaj gruntoemalie i lakierobejce. Jak sama nazwa wskazuje, spełniają one kilka zadań służąc jednocześnie jako grunt, a zarazem powłoka nawierzchniowa. Ponadto gruntoemalie mogą być stosowane na różne podłoża. Dzięki temu jednym produktem  możesz pomalować dach, schody, płot i… psią budę. Odpada składowanie lub wyrzucanie opakowań po kilku różnych  wyrobach. Jest wygodniej i dla producenta, i dla konsumenta, i wreszcie dla odbiorcy odpadów. Mniej produkujemy, zatem mniej utylizujemy.

Jeśli te argumenty są dla Ciebie niewystarczające, może przekona Cię fakt, że farba wielozadaniowa to oszczędność Twoich pieniędzy, Twojego czasu i Twojej pracy. Kupujesz jeden produkt i nie musisz wykonywać oddzielnych czynności związanych z etapami gruntowania oraz malowania warstwy wierzchniej.

JAK MALOWAĆ FARBĄ WIELOZADANIOWĄ

Malowanie farbą wielozadaniową niczym się nie różni od pracy ze „zwykłą” emalią czy bejcą. Generalne zasady związane z prawidłowym przygotowaniem podłoża do malowania i pracą w określonych warunkach pogodowych pozostają niezmienne. Piszemy o nich niemal w każdym artykule na tym blogu, na przykład TUTAJ. Co to jest gruntoemalia i jak ją stosować, przeczytasz we wcześniejszym artykule:  GRUNTOEMALIA CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY. Natomiast o lakierobejcy piszemy sporo w artykule NIE WPADNIJ W PUŁAPKI BEJCOWANIA. Dla osób, które stoją przed wyborem BEJCA, CZY EMALIA – KTORA LEPSZA DLA DREWNA? przygotowaliśmy wpis TUTAJ.

Na koniec chcielibyśmy poradzić Ci, aby po remoncie zostawić sobie trochę farby – może się przydać, choćby do zamalowania drobnych zabrudzeń. Pamiętaj też, że nawet farby przyjazne środowisku należy odpowiednio zutylizować. Wyrzucenie ich razem ze wzykłymi odpadami grozi karą i szkodzi środowisku naturalnemu.

Podziel się :)