3 POMYSŁY NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

3 POMYSŁY NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY

PÓŁKA Z CHARAKTEREM

SKRZYNKA W ROLI GŁÓWNEJ

RAMKA OD SERCA

Najbardziej cieszą prezenty dane od serca. Te które zrodziły się z pomysłowości, zaangażowania i chęci uszczęśliwienia obdarowanej osoby. Nie muszą być kosztowne. Wymagają jednak poświęcenia im czasu. Ale czy nie warto? Dziś podsuwamy Wam 3 pomysły na świąteczne prezenty, które można wykonać samodzielnie.

PÓŁKA Z CHARAKTEREM

Nasza pierwsza propozycja to półka z charakterem. Prostota konstrukcji z liny w połączeniu ze swobodnie potraktowanym kształtem deski dają wyrazisty efekt. Pomysł nie wymaga specjalistycznych narzędzi, ani produktów. Jeśli deska nie jest hebvlowana, zeszlifuj ją gruboziarnistym papierem ściernym, odpyl i zabezpiecz lakierem bezbarwnym lub lakierobejcą, np. produktem Drewnomal Lakierobejca. Szczegółowy opis różnych możliwości wykończenia drewna podajemy w artykule DREWNIANE KRZESŁO – RENOWACJA

SKRZYNKA W ROLI GŁÓWNEJ

A oto drugi pomysł na świąteczny prezent. Ten również nie wymaga wysokich kwalifikacji, a wniesie do każdego wnętrza modny i ciepły klimat. Wystarczy jedna, choć lepiej będzie wyglądać kilka drewnianych skrzynek po owocach. Umiejętnie zestawione, a co najważniejsze oczyszczone i polakierowane lub zabejcowane zamienią się w niebanalny mebel. Oto jak w kilku krokach zamienisz dwie skrzynki po owocach na komódkę z trzema półkami:

  • starannie wyszoruj skrzynki wodą ze środkiem do naczyń, jeśli ich stan tego wymaga
  • poczekaj do wyschnięcia
  • przeszlifuj skrzynki gruboziarnistym papierem ściernym, odpyl i odkurz
  • w zależności od upodobania polakieruj, aby uzyskan bezbarwną powłokę, lub zaimpregnuj na wybrany kolor – szczególnie efektownie drewno prezentuje się po wykończeniu białą lakierobejcą, co pokazaliśmy w artykule METAMORFOZA WSPORNIKÓW Z SUROWEGO DREWNA.

Dlaczego warto przejść przez wszystkie te kroki? Zdjęcie skrzynki przed zmianą mówi wszystko ;).

RAMKA OD SERCA

Na koniec pomysł uniwersalny – zazwyczaj każdemu przyda się ładna ramka na zdjęcia. Nasza propozycja to drewno postarzane w technice przecierania. Malowanie wykonaliśmy gruntoemalią  Cynkal® przy pomocy suchego pędzla. Zastosowaliśmy kombinację popielatej szarości RAL 7032, jasnego niebieskiego RAL 5012 i bieli RAL 9003. 

Przygotowane prezenty to dopiero połowa sukcesu. Druga to sposób ich pakowania. Ale o tym już w kolejnym wpisie!

 

Podziel się :)