5. Oceń wartość porad potencjalnego wykonawcy. Remont to poważna sprawa, nie przeprowadzasz go codziennie. Czasem pewne pomysły na przebudowę mogą okazać się nie trafione, choćby z praktycznych względów. Dlatego Twój zleceniobiorca powinien służyć Ci fachową poradą. Jednak unikaj „ekspertów”, dla których nic się „nie da”.
6. Wybierz kompleksową usługę. Z pozoru samodziene szukanie poszczególnych fachowców (hydraulików, elektryków, glazurników itd.) może wydać się tańsze. Jednak licz się z tym, że skoordynowanie prac tych wszystkich osób może okazać się uciążliwe, a remont przeciągnie się w nieskończoność. Ponadto kolejni wykonawcy mogą swoje błędy przypisywać poprzednim pracownikom.
7. Zaliczkowanie. Zaliczka na poczet zakupu materiałów budowlanych bywa przez niektórych wykonawców praktykowana. Jednak wzmóż czujność, jeśli miałaby być ona niewspółmiernie wysoka do deklarowanych wydatków. Warto założyć przy tej okazji tradycyjny „zeszycik”, w którym po każdoraozwej wypłacie podpiszesz się zarówno Ty, jak i wykonawca.
8. Podpisz umowę. Firma, która wmawia Ci, że umowa jest niepotrzebna to firma niegodna zaufania. W umowie dopilnuj wpisania i zweryfikowania danych wykonawcy, specyfikacji prac remontowych oraz sposobu rozliczenia usługi.