Późna wiosna i lato to najlepszy okres na remont kaloryferów, ponieważ w czasie prac konserwacyjnych urządzenia te muszą być wyłączone. Nanoszenie farby na ciepłe podłoże w sztuczny sposób przyspieszy proces jej wysychania i w efekcie powłoka nie będzie trwała. Jeśli renowację grzejnika przeprowadzasz w sezonie grzewczym, przed malowaniem doprowadź do tego, aby całkowicie wystygły. Natomiast po zakończeniu malowania odczekaj co najmniej 24 godziny, zanim odkręcisz kaloryfer i wpuścisz do niego ciepłej wodę.
Zawsze zaczynaj pracę od trudno dostępnych miejsc (na przykład łączeń żeberek grzejników starego typu czy też wklęsłych pasów na kaloryferach panelowych). Pracuj małym, standardowym pędzlem oraz pędzlem na dłuższej rączce, który zapewni dostęp do zakamarków i załamań powierzchni.
W drugiej kolejności przejdź do powierzchni wypukłych i gładkich korzystając z większego pędzla lub małego wałka, najlepiej o krótkim włosiu lub gąbkowym. To da najlepszy efekt powłoki malarskiej.
Zawsze nakładaj 2 warstwy farby w zalecanym przez producenta odstępie czasowym, w przypadku gruntoemalii Cynkal® są to 4 godziny.
Odświeżenie bieli to tylko jeden z możliwych pomysłów na kaloryfer. Tymczasem wariantów jest tyle, ile barw w palecie. Umiejętna zabawa kolorem sprawi, że stary grzejnik jako nowy, może stać się bardzo oryginalną ozdobą Twojego wnętrza.