Nowoczesność

Nowoczesność

 

Większość produkowanych przez MALEXIM wyrobów malarskich oparta jest na najnowszych osiągnięciach technicznych zarówno, jeżeli chodzi o surowce jak i technologię produkcji. W zakresie stosowanych do farb surowców MALEXIM współpracuje z liderami polskiej i światowej chemii w dziedzinie produkcji żywic, wypełniaczy, pigmentów rozpuszczalników i środków pomocniczych. Są to produkty nowoczesne i przyjazne środowisku. Technologia produkcji farb jest prosta, ale nowoczesna. Każdy kolor farby ma swoje stanowisko, co wyeliminowało z procesów produkcyjnych duże ilości rozpuszczalników niezbędnych przy przemywaniu urządzeń. Szybkoobrotowe mieszalniki typu dissolver pozwalają na szybkie i energooszczędne produkowanie wszystkich wyrobów.

Skomputeryzowany system kontroli zamówień powiązany z produkcją i spedycją, pozwala realizować zamówienia na bieżąco bez konieczności kosztownego magazynowania wyrobów gotowych. Zamówienia realizowane są w 24-48 godzin. Specjalnością firmy są dostawy bezpośrednio do odbiorcy z pominięciem magazynu dystrybutora. Dostawy takie realizowane są w uzgodnieniu z dystrybutorami. Pozwala to w pełni zaspokajać potrzeby i zadowolenie klienta.

Produkowane przez MALEXIM gruntoemalie CYNKAL i EKOCYNKAL to nowoczesne wyroby malarskie. Pozwalają na szybkie i ekonomiczne wykonanie prac malarskich prze profesjonalistów i we własnym zakresie. Właściwości gruntoemalii pozwalają każdemu użytkownikowi zaoszczędzić czas jak i pieniądze podczas drobnego i większego remontu. Dodatkowym atutem tych wyrobów jest ich wszechstronność. Mogą być nakładane zarówno na metale jak i drewno, podłoża mineralne i ceramiczne, drewno a nawet większość tworzyw sztucznych. Poważny również atut to możliwość ich nakładania na rdzę.

Dzięki wymienionym zaletom nasze wyroby znajdują powszechne zastosowanie nie tylko do użytku domowego, ale i są wykorzystywane do prac profesjonalnych. Farby produkcji MALEXIM były wieolokrotnie stosowane w energetyce, hydrotechnice, pracach antykorozyjnych na wielkich obiektach przemysłowych, rurociągach itp.