MALOWANIE BASENU - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

MALOWANIE BASENU

DOBRA FARBA DO BETONU

JAK POMALOWAĆ OCZKO WODNE I BASEN

Tegoroczne upalne lato niemal wymusiło na nas dzisiejszy wpis na blogu. Postanowiliśmy zająć się farbą do basenów, oczek wodnych i wszelkiego rodzaju betonowych zbiorników wodnych. Kto wie, może po tym artykule ktoś z Was zdecyduje się na oczko wodne albo na własny przydomowy basen?  Z pewnością dowie się jaka farba jest dobra do betonu i jak jej używać. 

CO TO ZNACZY DOBRA FARBA DO BETONU?

Żywotność i przystępna cena betonu spowodowały, że materiał ten od lat znajduje szerokie zastosowanie. Nic więc dziwnego, że wiele betonowych obiektów pomimo upływu czasu wciąż pełni swoje funkcje i wymaga jedynie konserwacji i odświeżenia. Należą do nich zbiorniki wodne oraz przeciwpożarowe, oczka wodne, a także przydomowe baseny wykonane z betonu.

Betonowe zbiorniki wodne to specyficzne grupa obiektów, która potrzebuje szczególnie wytrzymałej farby.

Różnorodne czynniki atmosferyczne oraz bezpośredni kontakt z wodą wymagają specjalistycznego produktu o: 

 • doskonałej przyczepności powłoki do podłoża betonowego
 • wytrzymałości powłoki na czynniki mechaniczne i atmosferyczne
 • bardzo dużej siły krycia
 • odporności na promieniowanie UV

Ponadto przy wyborze odpowiedniej farby do betonu nie możesz pominąć walorów estetycznych, aspektów bezpieczeństwa i higieny. Oznacza to, że malowanie oczka wodnego i basenu powinno ułatwić utrzymanie ich w czystości. 

JAK POMALOWAĆ BETONOWE OCZKO WODNE, BASEN LUB ZBIORNIK WODNY

Do malowania oczka wodnego lub basenu świetnie sprawdzi dwuskładnikowy wodorozcieńczalny produkt – Aquapox Beton.  Jest to połyskowa farba epoksydowa do betonu, dostępna w 16 trwałych i żywych kolorach. Tworzy powłokę o bardzo dobrych parametrach mechanicznych oraz chemicznych. Jest odporna na ścieranie, jak również okresowe działanie produktów olejowych. Malowanie oczka wodnego i basenu możesz przeprowadzić wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. chemicznych. Jest odporna na ścieranie, jak również okresowe działanie produktów olejowych. Malowanie oczka wodnego i basenu możesz przeprowadzić wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. 

Zanim zaczniesz:

 • dobrze oblicz ilość farby do betonu, jaką będziesz potrzebować do przynajmniej dwukrotnego pomalowania zbiornika,
 • uporządkuj i zabezpiecz teren,
 • uzupełnij ewentualne ubytki w betonie,
 • wykonaj zmatowienie powierzchni, aby zyskała większą przyczepność poprzez szlifowanie mechaniczne lub piaskowanie,
 • zadbaj, aby powierzchnia przygotowana do malowania była czysta, sucha, pozbawiona tłuszczu i kurzu,
 • pilnuj, by temperatura otoczenia, farby i malowanej powierzchni nie była niższa niż +100C i wyższa niż +250C w czasie malowania i suszenia,
 • nie maluj w pełnym słońcu, w deszczu i silnym wietrze
 • zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Pamiętaj, że farba dwuskładnikowa po zmieszaniu będzie gotowa do użycia przez określony czas, w przypadku produktu Aquapox Beton są to 4 godziny.

Podziel się :)