FARBA DO WIELU POWIERZCHNI - Fabryka Farb i Lakierów MALEXIM

FARBA DO WIELU POWIERZCHNI

SPECJALIZACJA FARB

JEDNA FARBA - RÓŻNE POWIERZCHNIE

Czy nie byłoby idealnie, gdyby istniała jedna farba do wielu zastosowań? Taka, którą pomalujesz zarówno drewniane sztachetki płotu, jak i metalowe szyny, do których deski są przytwierdzone? Czy nie byłoby wygodnie i ekonomicznie móc jedną farbę zastosować do pomalowania drewnianego domku na narzędzia i jego betonowej podmurówki, a przy okazji blaszanego dachu? Otóż farba do wielu zastosowań istnieje i na dodatek jest bardzo skuteczna. To o niej będzie dzisiejszy wpis.

SPECJALIZACJA FARB

Rynek farb i lakierów od lat przyzwyczaja nas do daleko idących specjalizacji: specjalna farba do drewna, do metalu, do blaszanych dachów czy betonu. Dlatego tak trudno nam uwierzyć, że można wyprodukować jedną farbę do wielu zastosowań. Od razu nasuwa się myśl, że skoro produkt jest do wszystkiego, to pewnie do niczego… Jest to jednak mylne przekonanie. Farby nawierzchniowe mają bowiem dwa podstawowe zadania: utworzyć skuteczną powłokę ochronną dla pomalowanego podłoża oraz dobrze się tego podłoża trzymać. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy podłożem tym jest metal, drewno, czy beton. 

Oczywiście każdy w tych materiałów inaczej reaguje na niszczące działanie warunków atmosferycznych. Metal i beton podlegają korozji, a drewno butwieniu. Nie zmienia to jednak faktu, że ochronę przed tymi destrukcyjnymi procesami stanowi właśnie dobrze przylegająca warstwa farby. Zarówno emalia do drewna jak i metalu oraz betonu powinna być odporna na te same czynniki: wilgoć, zmiany temperatur, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne.  Dlaczego więc nie wytworzyć jednej, ale za to bardzo skutecznej powłoki malarskiej? Tej samej farby do wielu zastosowań? My poszliśmy tym torem rozumowania i w efekcie wytworzyliśmy uniwersalną gruntoemalię do metalu, drewna i betonu. Było to 25 lat temu, a farba Cynkal® – bo o tym produkcie mowa – wciąż cieszy się ugruntowaną pozycją na pełnym wyspecjalizowanych produktów rynku farb i lakierów.

JEDNA FARBA - RÓŻNE POWIERZCHNIE

Cynkal® to nie tylko farba do wielu zastosowań. To także grunt. Decydując się na ten produkt oszczędzasz czas i pieniądze. Ponieważ jedną farbą możesz pomalować różne powierzchnie, nie musisz kupować i przechowywać większej ilości różnych wyrobów. Wystarczy kilka opakowań farby Cynkal®. Ponadto uniwersalna gruntoemalia okazuje się szczególnie przydatna, gdy trzeba pomalować trudno dostępne skorodowane miejsca, ponieważ wiąże się z podłożem nie wymagając jego dokładnego oczyszczenia z rdzy.

Więcej na temat gruntoemalii i sposobu jej aplikacji przeczytasz w artykule GRUNTOEMALIA – CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY?

Podziel się :)